Przejdź do głównej zawartości

Pokrowce na fotele - czy warto

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup pokrowców samochodowych nie tylko dla celów estetycznych, ale również z własnej wygody. Czy warto w takim razi je kupować?.
Warto. Bowiem istnieje cała gama powodów, dla których warto kupić pokrowce samochodowe. Przede wszystkim zakrywają one plamy, których nie da się usunąć z foteli, które są również dość mocno zniszczone. Taki widok psuje estetykę samochodu i stanowi źródło nieprzyjemnych zapachów.
Innym przykładem wykorzystania pokrowców samochodowych jest przewóz zwierząt. Czasami trudno jest doczyścić tapicerkę z sierści, plam jakie pozostawiają zwierzęta, pokrowce natomiast można wyprać w pralce i pozbyć się nie przyjemnych plam, zapachu.
Wygoda i komfort podróży to również jeden z wielu powodów zaopatrzenia się w pokrowce na fotele samochodowe. Niektóre pokrowce samochodowe są wyposażone w automatyczne podgrzewanie oraz kulki masujące, które w czasie jazdy zmniejszają napięcie mięśni pleców i redukują ból z powodu dłuższego zachowania pozycji siedzącej w czasie długich tras. Ponadto zadbana tapicerka dzięki założonym pokrowcom podnosi cenę w sytuacji sprzedaży samochodu. Świadczy to o tym, że kierowca dba o samochód.
Pokrowce stanowią również doskonały pomysł dla rodzin z dziećmi. W czasie podróży może zdarzyć się sytuacja, ze dziecko upuści jedzenie, loda i wówczas powstaje plama, którą pomimo stosowanych środków będzie trudno usunąć. Wówczas zastosowanie pokrowca może uchronić od zanieczyszczenia tapicerki.
Regeneracja tapicerki samochodowej to niejednokrotnie bardzo trudny proces i dość kosztowny. Zależny od stopnia zabrudzenia i plam. Nie jest też tania usługa. Z przetarciami, zabrudzeniami można sobie nie poradzić, dlatego też dla własnej wygody lepiej stosować pokrowce samochodowe, które nie tylko ochraniają tapicerkę, ale również nadają wyjątkowego charakteru wnętrza naszego samochodu.
Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju pokrowców samochodowych na fotele, co sprawia, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Będzie to na pewno dobra decyzja.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pokrowce samochodowe do przewozu psa

Wielu z nas cieszy się z towarzystwa czworonożnych przyjaciół i chcemy zabierać ich ze sobą wszędzie: do lasu, w pola, na plażę. Szczęśliwy pies to najczęściej brudny pies, co niekoniecznie będzie sprawiało, że z chęcią zobaczymy go na siedzeniach naszego samochodu. A zatem jak zabezpieczyć auto przed uszkodzeniami spowodowanymi przez naszego Azorka? Z odpowiedzią przychodzą szeroko dostępne na rynky pokrowce samochodowe do przewozu psa. Taki pokrowiec spełnia podwójną funkcję: zabezpiecza auto, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa dla naszego czworonoga.
Mamy przede wszystkim dwa rodzaje pokrowców: jedne do bagażników, a inne na siedzenia. Ten na siedzenia montujemy pomiędzy siedzeniami tylnimi, a przednimi, tworząc coś w rodzaju hamaka. Jest to niezwykle praktyczny produkt, który ochroni tapicerkę samochodu przed zanieczyszczeniami, zadrapaniami, uszkodzeniami, a także przed pozostawianą przez psa sierścią, która jest bardzo często trudna do usunięcia, gdyż wbija…

Dywaniki do samochodu - jakie wybrać

W dzisiejszych czasach branża motoryzacyjna oferuje dywaniki samochodowe, w dwóch wariantach. Pytanie brzmi, na który się zdecydować? Czy warto zainwestować swoje pieniądze w dywanik gumowy, czy może w welurowy? Warto przyjrzeć się obu wariantom, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dywaniki gumowe charakteryzują się dużą trwałością materiału. Ze względu na swoją budowę i właściwości, przydają się one w przypadku sezonu jesiennego oraz zimowego. Takie dywaniki nie przesiąkają, posiadają one specjalne wgłębienia wewnątrz swojej struktury. Owe wgłębienia zatrzymują wodę, śnieg oraz błoto. Oczywiście dywaniki te muszą być regularnie czyszczone, aby dobrze się sprawowały. Pielęgnacja takich elementów nie jest skomplikowana. Bieżąca woda, nawet bez żadnego środka piorącego bez problemu poradzi sobie z zabrudzeniami znajdującymi się na dywanikach. Owe dywaniki można powiedzieć, że zachowują się podobnie jak wycieraczki, znajdujące się przed naszymi domami. Zatrzymują brud i n…